מצייצים תוצאות אמת

רוצים להתעדכן לפני כולם? הכנו עבורכם רשימה של 10 עיתונאים בכירים המסקרים את הבחירות שאתם חייבים לעקוב אחריהם

 
| | חדשות,ראשי,תקשורת | אין תגובות

לפני שבוע וחצי היה זה מזג האויר הסוער שהדיח את הבחירות הקרבות מכותרות כלי התקשורת. רבים למדו שלא לסמוך על המערכות של כלי התקשורת הגדולים ולברור בעצמם את ספקי המידע. אחת הדרכים היא לעקוב אחר דיווחי העיתונאים בטוויטר. מעקב אחרי עיתונאים בטוויטר מגלה את החדשות מהצד היותר מעניין שלהם ובזמן אמת.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

במבצע עמוד ענן הבאנו לכם את רשימת עשרות העיתונאים שכדאי לעקוב אחריהם בזמן המלחמה. כעת, לכבוד הבחירות שיתקיימו מחר, הכנו עבורכם רשימה של עיתונאים בכירים מהתחום הפוליטי, שמומלץ לעקוב אחריהם בימים אלה. אתם יכולים לצאת לטיול עם המשפחה ולהמשיך להתעדכן בטוויטר כל הזמן.

ההבדל בין הכתבים המדיניים לכתבים והפרשנים הפוליטים בישראל, הוא לא כל כך בולט ולכן חלק מהעיתונאים שיופיעו כאן, הופיעו בעבר גם ברשימת "מצייצי המלחמה", אבל מאז הם השתפרו לאין ערוך והוסיפו לעצמם עוד הרבה עוקבים.

1. ברק רביד – כתב ופרשן מדיני ופוליטי של עיתון הארץ, כותב הבלוג דיפלומאניה שמתפרסם באתר הארץ. בקיץ האחרון, בפרוייקט שערך המגזין היוקרתי 'פוריג'ן פוליסי', הוא נבחר לאחד מ100 המצייצים הטובים בנושאי מדיניות חוץ. לרביד 8188 עוקבים (בסקירה הקודמת – 6427 עוקבים) ועד היום הוא צייץ מעל 9000 ציוצים.

ראש הממשלה בוחן מפות ברמת הגולן, צילום מסך מהאינסטגרם של ברק רביד


2. קרן נויבך – מגישת תכנית הבוקר סדר יום ברשת ב', לאחרונה קיבלה את אות 'אביר השלטון' שמעניקה התנועה לאיכות השלטון. מידי בוקר, קרן מצייצת את הליינ-אפ של התכנית היומית ובמהלך התכנית היא מגיבה ומשתפת ציוצים מהטוויטר. למרות שבדרך כלל היא מתעסקת בנושאים כלכליים חברתיים, תקופת הבחירות משפיעה מאוד על אופי הפיד שלה. לנויבך 6382 עוקבים.

3. עמית סגל – כתב פוליטי של חברת החדשות של ערוץ 2. לאחר הוצאתו של השר סטס מיסז'ניקוב מרשימת ישראל ביתנו לכנסת, הוזכר תחקיר שעשה עמית סגל כאחד הגורמים להדחה המפתיעה. מעניין לעקוב אחר הדיונים הערים שנוצרים סביב הציוצים שלו. לסגל  3114 עוקבים (1270 עוקבים, בסקירה הקודמת).

4. טל שניידר –  עיתונאית פרילנסרית, בעלת הבלוג הפוליטי – הפלוג. כותבת בהארץ ובסלונה. הידענות שהיא מציגה והפופולריות ברשתות החברתיות הביאו לכך שהבלוג שלה נבחר במקום הראשון בקטגוריית אתרי חדשות ברשימת 100 האתרים המומלצים של אתר מאקו. סגנון החדשות שלה, מייצג לדעת רבים את העיתונות החדשה שנותנת גוון אישי גם לסקופים הגדולים. לשניידר 2417 עוקבים (1622 בסקירה הקודמת).

5. עידו קינן, עיתונאי אינטרנט, מומחה לתרבות דיגיטאלית ובעל הבלוג חדר 404 מעדכן בימים אלה פוסטים בתדירות גבוהה מהרגיל וביום הבוחר תוכלו להתעדכן בבלוג שלו בהתרחשויות השונות ברחבי הפייסבוק. לחדר 404 1121 עוקבים. שווה לעקוב גם בפייסבוק של עידו קינן.

6. צ'יקו מנשה – כתב מדיני של קול ישראל. בעבר שימש כתב מדיני של חדשות ערוץ 10.  צ'יקו מנשה החל לצייץ בתדירות גבוהה יותר בחודשים האחרונים, כיום הוא מחזיק ב-986  עוקבים (449 עוקבים בסקירה קודמת).


7. איילה חסון – כתבת מדינית של הערוץ הראשון, מגישת מהדורת יומן בערוץ לצידו של הפרשן חנן קריסטל, פעם בשבוע מגישה את התכנית הכול דיבורים ברשת ב. לאיילה חסון 946 עוקבים.

8. אטילה שומפלבי – כתב ופרשן מדיני ופוליטי של Ynet, מגיש במהדורת החדשות של ערוץ הכנסת ובתכנית המשחק המרכזי בערוץ. לקראת הבחירות הקימו ב-Ynet  אולפן טלוויזיה, והוא משמש אחד המגישים והמראיינים. סגנונו המיוחד של שומפלבי, זיכה אותו בחיקוי משעשע בתכנית 'חותרים למגע' המשודרת בגלי צה"ל. לשומפלבי 818 עוקבים.

9טל שלו – כתבת מדינית של וואלה! חדשות. לטל שלו 729 עוקבים (465 בסקירה הקודמת).


 

10. עמרי נחמיאס – כתב מדיני ופוליטי של חדשות נענע. עמרי נחמיאס, החל לצייץ בחודשים האחרונים, אך הוא מצייץ בתדירות גבוהה. לעמרי, 389 עוקבים.


בחירות 2015 - 480

 

 • המייל האדום

 •  

 • תל אביב
  +9...+17° C
   
 • שירים במעלות

 •   •  


   

 •   •   •  

   


 •  


   

 • תגובות

  הוספת תגובה

  כתובת הדוא"ל לא תפורסם באתר. חובה למלא את כל השדות.  בשליחת התגובה אני מאשר/ת עריכת ניסוח/השמטת ביטויים שאינם הולמים את האתר