איך מתקנים לבד תקלות איטום?

במידה ויש צורך באיטום על כל הגג אין ספק שזה זמן מצויין לקרוא לאיש מקצוע, אך לעיתים, ישנן תקלות איטום פשוטות יחסית שניתן לנסות להתמודד איתן לבד. לשם כך צריך לדעת עם אילו תקלות ניתן להתמודד בלי עזרה של איש מקצוע ועם אילו לא. צריך גם להשיג את החומרים המתאימים לעבודה כדי לאטום תקלות למיניהן לבד. כך ניתן לחסוך עלויות משמעותיות על ביקור של אוטם מקצועי ומנוסה.

עבודת איטום עצמאית – תיקונים שניתן לבצע לבד באיטום יוכלו לחסוך משמעותית בעלויות. איטום גג במרכז למשל, יעלה בין שלושים למאה שקלים למטר מרובע. המחיר תלוי בחומרים איתם מבצעים את האיטום. את התשלום הזה אפשר לחסוך על ידי תיקון של תקלות נקודתיות לבד. הבעיות שאפשר לפתור ללא פניה לאיש מקצוע מוגבלות, מאחר ואת איטום הגג כולו מומלץ שלא לעשות לבד. מלבד החיסכון הכספי, עבודה לבד וללא הזמנת איש מקצוע מאפשרת לתקן את הבעיה בזמן המתאים לנו ובהקדם.

תקלות שניתן לפתור לבד – מי גשמים נוטים לחדור את האיטום מנקודות מסוימות, אותם ניתן לאטום בלי לקרוא לאיש מקצוע. איש מקצוע מומחה איטום גגות בתל אביב מסביר שנקודות התורפה העיקריות הן זהות בכל בית. בדרך כלל נזילות מים שאפשר לתקן לבד הם נזילות מהחלונות. אלו בעיות שניתן כמעט תמיד לפתור לבד. לגבי תקלות אחרות בבית כמו סדקים בקירות, מרפסות או מרזבים, רצוי להרים טלפון להתייעץ עם איש מקצוע לגבי העבודה ואם אפשר לעשות אותה עצמאית. כדאי להתייעץ איתו גם על החומרים המתאימים ביותר לעבודה.

חיבורים וצנרת – בעיות נוספות שבדרך כלל ניתן לפתור לבד, מספר מומחה איטום גגות בתל אביב , הן בעיות ונזילות שמגיעות מחיבורים או צנרת שעוברת דרך הקירות. צינורות של מזגנים או חיבורים שונים שעוברים דרך הקירות אל החוץ נאטמים על ידי בעלי המקצוע שהניחו אותם, לעיתים האיטום המקורי לא טוב מספיק ודרכו חודרים מים לקיר ולתוך הבית. בעזרת חומרי איטום מתאימים ומעט זמן פנוי אפשר לאטום מחדש את הצנרת או את החורים בקירות בקלות יחסית. אין צורך להתקשר לאוטם מקצועי לשם כך.

איטום המצריך טיפול של בעל מקצוע – יש בעיות שאפשר לפתור לבד ויש בעיות שממש לא. מומחה איטום גגות בתל אביב מסביר שבעיות ונזילות בגובה, כמו כאלו בעליית גג או מהתקרה, רצוי מאוד שלא לנסות לפתור לבד. עבודה בגובה היא מסוכנת ומי שלא מיומן בה עלול לגרום לעצמו נזק. בעל מקצוע בתחום יודע היטב כיצד להתנהל על סולמות או בעבודה בגובה ואילו אדם ממוצע אינו מורגל בכללי הבטיחות הנדרשים.

לסיכום, במידה וישנן תקלות קטנות של איטום בבית, ניתן, בעזרת חומרים מתאימים, לתקן אותם בקלות יחסית. חשוב לדעת את המגבלות של העבודה העצמאית. אם העבודה גדולה מדי עבורכם, כמו ציפוי הגג כולו, או אם היא מסוכנת- פנו לאיש מקצוע בתחום.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments