בד הצללה לגינה

בד ייעודי יכול לשמש בין היתר בתור פתרון הצללה לגינה. אך על מנת להפוך את הבד לפתרון מן הסוג הזה, צריך לבחור אותו בצורה נכונה. במאמר הבא נסביר איך עושים את זה ומה ההבדל בין סוגים שונים של פתרונות רלוונטיים

בד צל, שמכונה גם בד הצללה, הוא פתרון אידיאלי עבור סוג של גינה, חצר, מרפסת או גג. באמצעות הבד ניתן לייצר פתרון הצללה אופטימאלי לכל אורך השנה, כמו גם לחסוך בהוצאות על הקמת פרגולה או סככות. בנוסף, בד הצללה לא דורש תחזוקה והתקנה חד פעמית שלו אמורה להספיק על מנת להחזיק מעמד לאורך שנים רבות. אם מצרפים למשוואה את העובדה שיש מגוון רחב של סוגי בדים לבחור מתוכם, מבינים מדוע מדובר על פתרון אופטימאלי ונגיש.

סוגים של בד הצללה לגינה          

הדבר החשוב ביותר הוא להכיר את הסוגים השונים של בדי הצללה. אם רוצים שבתקופת הקיץ הבד יספק פתרונות הצללה אך בתקופת החורף או בעונות המעבר הוא גם יבטיח אוורור חופשי של הגינה ושל חלל הפנים, צריך לבחור אותו בצורה נכונה. בחירה כזו נשענת על מספר פרמטרים שהם חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים:

א. צפיפות הבד – הצפיפות של הבד קובעת כמה אחוז הצללה הוא יהיה מסוגל לספק, אך מנגד גם מה תהיה רמת האוורור שעוברת דרכו. אם רוצים ליהנות מבד שמספק הצללה וגם אוורור, צריך לבדוק את הצפיפות שלו ולהשתמש במפרט המתואר על ידי היצרן על מנת לדעת לאיזה סוג של פתרון לצפות.

ב. גודל הבד – אי אפשר להשיג הצללה באמצעות הבד אם לא מתאימים לגודל החצר, הגינה, המרפסת או הגג. בשביל ליהנות מכל היתרונות של בד הצללה לגינה, הוא צריך להיות בגודל מתאים שגם יענה על הצרכים ועל הציפיות של קהל היעד. מצד שני, צריך לזכור שבד גדול מדי עלול להיות יקר. בכל מקרה, הפתרון הוא להתייעץ עם בעלי מקצוע כדי להתאים את הגודל לצרכים ולגינה.

ג. מחיר הבד – פערי מחירים בין סוגים שונים של בד הצללה לגינה עלולים להגיע לעשרות אחוזים. הסיבה לפערי מחירים כאלו נובעת מכך שהאיכות של הבד יכולה להיות שונה ומכך שיש יצרנים מוכרים יותר או פחות. גם פה, הסוד הוא להשוות רק בין סוגי הבד הרלוונטיים ולהיכנס אל עובי הקורה על מנת לנסות להבין מה משפיע על המחיר.

התקנת בד הצללה לגינה

הטעות הנפוצה היא להשקיע בבד הצללה לגינה אך לנסות לחסוך באמצעות התקנה עצמאית. זה נכון שבד הצללה קטן יחסית אפשר להתקין גם לבד, אבל בדים גדולים או בדי הצללה שאמורים לכסות גם את הגינה וגם את הרהיטים כבר דורשים מעורבות של בעלי מקצוע. בנוסף, ברוב המקרים אפשר לתאם שירות של התקנת בדי הצללה מול אותה חברה שמוכרת אותם ואף ליהנות מתקופת אחריות ארוכה. בשביל לוודא אפשרות כזו, יוצרים קשר עם 2-3 חברות שמייצרות בדי הצללה ובודקים איזה דגמים יש להן בקטלוג.

המלצות על בד הצללה לגינה

במדינה כמו ישראל יש להרבה בעלי גינות בדי הצללה שמאפשרים להם להגן על הפריטים האישיים, על הריהוט של החצר ועל המבנה. בעונות המעבר, אפשר ליהנות מבריזה נעימה יותר מתחת לבד ההצללה ואף לחסוך את הצורך בהפעלת מיזוג. אז על הרקע הזה, כל שנותר הוא לקבל המלצות על סוגים שונים של בדי הצללה. אם מקבלים את ההמלצה הרלוונטית מטעם בעלי המקצוע המנוסים, נהנים מכל העולמות.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments