טכנולוגיות חדשות בצילומי צנרת

התחום של צילום צנרת משתנה במהירות. ראשית, הסיבה לכך קשורה לצורך המהותי של קהל יעד מגוון בשירות מן הסוג הזה. ככל שיותר אנשים זקוקים לאותו שירות, כך מופנים עוד משאבים לפיתוח טכנולוגיות חדשות שיעזרו להתמודד עם הבעיות שטמונות בו.

שנית, גם ברמה הכללית יש בשנים האחרונות שיפור טכנולוגי – אז אין סיבה שהוא לא יבוא לידי ביטוי גם בתחום הספציפי של צילומי ביוב וסוגים שונים של צנרות. מכאן והלאה, כל שנותר הוא לבחור את הציוד.

הבדלים בין סוגי ציוד

הנה למשל כמה טכנולוגיות חדשות שמאפיינות את התחום של צילום צנרת:

א. מצלמה טרמית – המצלמה הטרמית עצמה לא חדשה בתחום האינסטלציה, אך בשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מדויקת. בעזרת המצלמות החדשות ניתן לראות ברזולוציה גבוהה את כל מה שקורה בתוך הצנרת וגם לחסוך זמן יקר בחיפוש אחר מקור התקלה. יתרה על כך, המצלמה מאפשרת לזהות גם פערים יחסית קטנים בין נקודות קרות וחמות וכך עוזרת לזהות פיצוצי צנרת וסדקים.

ב. סיב אופטי – עד לפני מספר שנים נהוג היה להשתמש בכבל נחושת חשמלי כדי להעביר מידע על מה שקורה בתוך הצנרת. כיום, הטכנולוגיה החדשה מאפשרת ליישם את אותו עיקרון – אבל עם כבל המשמש להעברת המידע דרך סיבים שקופים ובאמצעות קרני האור. בפועל, התוצאה היא העברת כמויות גדולות של מידע בתוך זמן קצר ואינדיקציה מצוינת לגבי מצב הצנרת.

ג. רובוט זעיר – אי אפשר לדבר על הטכנולוגיות החדשות בצילומי צנרת בלי להזכיר את הרובוט הזעיר. הרובוט הוא למעשה מכשיר אוטומטי, שהמטרה שלו היא לבצע פעולות מסוימות תוך כדי שהוא מנצל את הגודל הקטן על מנת לגשת לאזורים שחסומים בפני בני אדם. בגלל שהשליטה ברובוט הזעיר היא מרחוק, אפשר למעשה להגיע לכל נקודה בצנרת.

לסיכום, בחירה נכונה של ציוד צילום צנרת מחייבת היכרות עם הטכנולוגיות החדשות. כאשר מביאים בחשבון את ההבדלים בין הטכנולוגיות, קל יותר לנצל את היתרונות שלהן תוך כדי שימוש במצלמה טרמית, סיב אופטי או כאמור רובוט זעיר.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments